PocketBook 1040 Inkpad X - Metallic Gray (šedý), 32GB, WiFi, 10,3 displej + ZDARMA 7500 KNIH NA DVD + DOTYKOVÉ PERO + BALÍČKY KNIH V CENĚ 1400,-Kč + GARANCE 0 VADNÝCH BODŮ

 
Novinka Efekt lupa
 • 1 z 14
 

Plně v češtině, Kapacita 32GB, rozlišení 1872x1404px, displej 10,3", výdrž 6 týdnů na 1 nabití, zvukový výstup, bluetooth, displej E-ink Carta, WiFi, integrované osvětlení, barva Metallic Gray (šedá). Doručení do 24 hodin, bonusy zdarma!

Dostupnost Na dotaz
Rozšířená záruka ?
Běžná cena 9 999 Kč
Ušetříte 750 Kč (–7 %)
Cena 7 643,80 Kč bez DPH
9 249 Kč
Kód produktu PB1040
Značka Pocketbook
Kategorie Pocketbook
Záruka 2 roky
Položka byla vyprodána...
 

čtení ve "velkém" stylu

Pocketbook uvedl očekávanou čtečku elektronických knih s velkou, 10,3" obrazovkou - PocketBook InkPad X. Stále větší displeje tedy přicházejí i do segmentu elektronických knih. Pojďme si čtečku představit. Ink

Hmotnost zařízení je 300 gramů, přičemž nová čtečka je vybavena také funkcí SmartLight a zvukovým výstupem. Už zmíněný 10,3 "displej má rozlišení 1872 × 1404 pixelů, což z ní činí ideální zařízení pro čtení jakéhokoli typu obsahu (knih, digitálních verzí novin a časopisů, komiksů, vědeckých publikací a dokonce i hudebních listů). Na čtečce vidí uživatel na jedné stránce více textu, aniž by musel zmenšit velikost písma. A navíc, díky technologii E Ink Carta Mobius jsou optické charakteristiky obrazovky téměř identické s běžnou papírovou stránkou.

Čtečka je navržena tak, aby se mohla aktivně používat v jakoukoli denní či noční hodinu. Technologie SmartLight poskytuje čtenářský komfort, protože automaticky upravuje jas a barevnou teplotu obrazovky. Jas a barevný odstín lze změnit i bez toho, abyste pohledem odtrhly od stránky: stačí zatáhnout prstem po boku displeje. Uživatelé si také mohou uložit šablony nastavení obrazovky pro případné použití v budoucnu.

Čtečka nabízí uživatelům 32GB vnitřní paměti, přičemž umožňuje i poslech audioknih, což má v porovnání s tradičním čtením několik nesporných výhod. Patří mezi ně možnost provádět během poslechu knihy jiné činnosti. Čtečka je vybavena rozhraním Bluetooth a přehrává audioknihy a jiné audio soubory ve formátu MP3, M4B a OGG. Převod textu na řeč (Text to Speech) představuje další užitečnou funkci, kterou ocení milovníci knih. Když si ke čtečce připojíte sluchátka, můžete poslouchat jakýkoliv textový dokument v 16 jazycích.

Zařízení je vybaveno baterií s kapacitou 2000 mAh, která umožňuje měsíční provoz naplno bez nabíjení. PocketBook InkPad X má i snímač krytu, který se postará o to, aby se čtečka po zavření ochranného krytu automaticky přepnula do režimu spánku. Potěší fakt, že čtečka používá rozhraní USB Type-C (standard USB 2.0) pro nabíjení i připojení sluchátek pomocí přiloženého 3,5 mm zvukového adaptéru.

pb1040_09

Mini recenze z pohledu uživatele

Co se týče hardwaru, tak se jedná o dvoujádrový procesor s frekvencí 1 Ghz, 1 GB RAM a 32 GB kapacity interní paměti. Baterie má rovných 2 000 mAh. Mezi výbavou najdeme Wi-Fi, Bluetooth a operační systém PocketBook OS, který je založen na Linuxu. To jak dlouho vám vydrží baterie, závisí zejména na tom, jak často využíváte podsvícení, Wi-Fi nebo Bluetooth. Samotné čtení nebere kapacitu skoro žádnou, to platí pro všechny e-čtečky. V takovém případě, vám přístroj vydrží klidně tři týdny každodenního čtení.

Po zapnutí na domovské obrazovce vidíte seznam přidaných, zda právě rozčtených knih. Prostředí virtuální knihovny je zcela prosté. Můžete řadit podle autorů, názvu knihy nebo data přidání knihy do knihovny. U všech vložených knih vidíte náhledy jejich obálek. Přístroj obsahuje několik her, konkrétně šachy a sudoku, dále pár aplikací přímo od výrobce: Send to Pocketbook, Dropbox for Pocketbook, The Pocketbook Bookstore, Pocketbook Cloud, RSS čtečku nebo přehrávač hudby.

Asi největším lákadlem může být možnost dělat si poznámky přímo v prostředí čtečky. Za použití virtuálního pera - stylusu. Mě to přišlo trochu pomalé, než abych to používal v praxi, ale tu možnost tady máte. Což je rozhodně plus. Podobně je na tom i integrovaný webový prohlížeč. Dokážu si představit, že ho použiji pokud u sebe z nějakého důvodu nemám telefon, ale rovnocenná náhrada mobilu to není.

Displej

Při rozlišení displeje 1872 x 1404 pixelů a rozměry 25 х 17,3 cm (což jsou skoro hodnoty stránky formátu A4) se dostáváme u jemnosti displeje (PPI) na hodnotu 227. To se na první pohled nezdá jako mnoho (hranice u níž lidské oko není schopno rozpoznat lepší / jemnější obraz bývá udávána než 300 PPI). Je třeba uznat, že obrazovce InkPad X není co vytknout. Písmo je čisté a ostré, jednotlivé pixely rozpoznat bez lupy nelze. Když čtete večer, nebolí vás oči a ani není problém pak usnout. Displej je skutečně solidní a pokud jste příznivcem větších úhlopříček, budete s ním naprosto spokojeni.

Jak se s ní čte

Díky své velikosti je zajímavá hlavně pro jiné formáty, jako klasické knihy. Noviny, časopisy nebo komiksy, to vše na InkPad X vynikne mnohem lépe než na čtečce běžné velikosti. Váha je rovných 300g, což je skoro dvojnásobek menších čteček. Nejde jednoduše říci, že je to moc. Jen budete u čtení zřejmě používat obě ruce. Alespoň já to s ní tak měl. Každopádně mi váha s ohledem na rozměry přístroje zcela adekvátní.

Má senzor pro snímání okolního světla a na jeho základě upravuje hodnoty jasu displeje. Tuto technologii nazývá SmartLight. Stejně jako to mají moderní televizory nebo mobilní telefony. A funguje to poměrně dobře. Celkově musím uznat, že má velký displej své výhody. Můžete si totiž nastavit velikost písma, řádkování, velikost odsazení podle svých preferencí. To je skvělé zvláště pokud máte problémy s maličkým fontem a chcete mít větší velikost fontu. Na klasických čtečkách můžete (vím o čem mluvím, moji prarodiče si čtečky velmi oblíbili) skončit tak, že máte na displeji jen pár řádků textu. Což zde nehrozí. Pro starší čtenáře se může jednat o velkou výhodu.

K přístroji je možné pomocí Bluetooth (či redukce USB na JACK 3,5) připojit sluchátka a využít strojového čtení, který InkPad X ovládá. Můžete si označovat slova v textu, hledat jejich význam ve slovníku, přidávat poznámky... Prostě všechny běžné funkce, které nás roky s čtečkami naučili.

pb1040_10


Klíčové vlastnosti:

 • 10,3 palcový displej E Ink Carta Mobius ™ HD pro pohodlné čtení
 • Čtečka je kompletně v češtině
 • Technologie Eye-safe E Ink pro nejlepší zážitek z četby
 • SmartLight pro úpravu jasu a teploty barev
 • Podpora 19 formátů knih a 4 formátů grafiky
 • Váží jen 300 gramů
 • Kompaktní a lehká čtečka eknih s vysokým rozlišením displeje a mnoha praktickými funkcemi
 • Díky velké paměti 32 GB čtečka pojme až 32000 knih
 • Baterie s kapacitou 2000 mAh vydrží na jedno nabití až 1 měsíc
 • PocketBook formát MP3, můžete tak poslouchat hudbu i audioknihy
 • Funkce Text-to-Speech dokáže převést psaný text na mluvené slovo a libovolnou knihu v jednom z podporovaných formátů vám přečíst
 • Vestavěný G-senzor a funkce automatického otáčení umožňuje čtení na výšku i na šířku
 • Dotyková multisenzorová obrazovka E-Ink Carta odráží světlo jako skutečný papír a je šetrná k očím
 • Displej s úhlopříčkou 6 "má vysoké rozlišení 1872 × 1404 px a 227 DPI, vytváří proto vizuální dojem skutečné knihy
 • Díky zabudovanému šikovnému nasvícení SmartLight si můžete číst skutečně po celý den
 • Chytré nasvícení upravuje nejen jas, ale i teplotu světla, takže ve večerních hodinách například omezuje modrou složku světla, která narušuje produkci spánkového hormonu melatoninu
 • Díky Wi-Fi a online funkcím PocketBook Cloud, readru, Dropbox a Send-to-PocketBook vám umožní do čtečky importovat soubory, aniž byste ji museli připojovat k počítači
 • Široká podpora 19 textových a 4 obrázkových formátů eknih
 • Podporuje chytré usínání / probouzení při zavření / otevření pouzdra
 • Předinstalované slovníky v 24 jazycích usnadňují čtení v cizojazyčných knihách
 • Dvoujádrový procesor a operační paměť 1024 MB zajišťují rychlé a plynulé čtení

pb1040_13

Vytvořte si velkou knihovnu

Čtečka nabízí vnitřní paměť 32 GB. To vám umožní stažení tisíců elektronických knih. Čtečka je velmi ergonomická a lehká. Její hmotnost je pouze 300 gramů. Je tak ideálním zařízením pro každodenní čtení jako v pohodlí domova, tak i na cestách. Pojme navíc až 32000 knih, které do ní lze nahrát i bez použití kabelů, vydrží až měsíc, používání na jedno nabití a podporuje velmi široký spektrum textových i obrázkových formátů knih.

Displej

Pocketbook InkPad X je vybaven 10,3 palcovým displejem (26,16 cm) E Ink Carta ™ s optickými vlastnostmi, které jsou blízké běžné tištěné stránce knihy.

Posviťte si na čtení

Čtečka PocketBook 1040 X má 10,3" multisenzorový dotykový displej E-Ink Carta Mobius nové generace s vysokým rozlišením 1872 × 1404 px a 227 DPI, který vypadá jako skutečná kniha. Navíc disponuje zabudovaným inteligentním osvětlením SmartLight, které automaticky reguluje jas i teplotu nasvícení podle aktuálních podmínek , takže si můžete číst skutečně kdykoliv.

Elektronický inkoust nesvítí, je proto k vašim očím šetrný jako skutečný papír. To ale neznamená, že si za tmy neškrtne: chytré osvícení vám umožní číst skutečně kdykoliv a kdekoliv a umí samo upravovat jas i barvu světla podle okolních podmínek i denní doby.

Výkonný procesor

Výkonný dvoujádrový procesor (2 × 1 GHz) zaručuje maximální rychlost každého úkonu, který čtečce zadáte. Díky procesoru je otáčení stránek svižné. Celková práce se čtečkou je také rychlejší než u starších modelů

pb740_12

Formáty

Čtečka podporuje 19 nejpopulárnějších formátů knih (ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB (DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF , TXT) a 4 formáty grafiky (JPEG, BMP, PNG, TIFF), včetně formátů komiksů (CBR a CBZ).

Pocketbook umožňuje skvělou práci s formátem PDF. Jedná se o pevný počítačový formát a čtečky s ním mají všeobecně problém. Pokud si zvětšíte nebo zmenšíte písmo, text se nepřekreslí na velikost displeje a začne "přetékat" přes displej. Proto Pocketbook nabízí funkci PDF Reflow, která umožní zalamování textu ve formátu PDF. Pouze si tuto funkci spustíte a můžete libovolně zvětšovat a zmenšovat písmo v PDF formátu a text se Vám vždy překreslí dle velikosti displeje.

Další funkce

Pocketbook 1040 InkPad X nabízí množství dalších doplňkových funkcí, které práci se čtečkou zpříjemní nebo rozšíří její možnosti. Do čtečky si můžete dohrát další fonty. Čtečka jich sice nabízí celkem dost, ale pokud máte nějaký oblíbený, můžete si jej jednoduše dohrát do čtečky a používat.

Čtečka také obsahuje slovníky. Ty si lze přikoupit nebo stáhnout z internetu a nahrát do čtečky. Slovník zde funguje podobně jako např. u Amazonu. V otevřené knize si prstem klepnete a podržíte na dané slovo. Otevře se nové okno, kde bude výklad daného slova v angličtině a také český překlad. Pocketbook používá slovníky ABBYY LINGVO. Ve čtečce je již přednastavený výkladový slovník anglický a také anglicko-český překladový. Další slovníky můžete dle potřeby doplnit.

Čtečka také umožňuje vpisovat poznámky do textu a používat záložky. Poznámky lze psát kompletně v češtině a lze je poté exportovat do počítače, kde s nimi můžete dále pracovat.

Z online funkcí je zde internetový prohlížeč pro používání internetu. Lze také využívat cloudové úložiště dropbox nebo si posílat knihy bezdrátově přes WiFi přímo do čtečky. Tato funkce se jmenuje Send to Pocketbook. Po registraci dostane čtečka přidělenou mailovou adresu a pomoci ní můžete dokumenty posílat např. z počítače přímo bezdrátově do čtečky.

Nechybí zde ani hry (sudoku, karetní hry, šachy, klondike).

pb1040_14

více o firmě Pocketbook

PocketBook je 3. největší světový výrobce prémiových elektronických čteček založených na technologii E Ink („elektronický papír“) a multimediálních čteček a tabletů založených na operačním systému Android. Společnost PocketBook byla založena v roce 2007 a má sídlo ve švýcarském městě Lugano. Její produkty se dnes prodávají ve 32 zemích. Cílevědomý tým odborníků společnosti PocketBook vytváří exkluzivní produkty nejvyšší možné kvality a snaží se dosáhnout dokonalosti v každém ohledu. Dobře také předvídá veškeré možné potřeby moderního čtenáře.


Technická specifikace:

 • Typ displeje: E Ink Carta Mobius™ nové generace
 • Rozlišení displeje: 1872 × 1404
 • Velikost displeje: 10,3” (26.16 cm)
 • DPI: 227
 • Barevná hloubka: 16 úrovní stupnice šedé
 • Dotyková obrazovka: Kapacitní (vícesenzorová)
 • Vodotěsnost: Ne
 • Nasvícení: Ano - SMARTlight, lze regulovat jas i teplotu (odstranění modrého světla)
 • Procesor: Dvoujádrový (2 × 1 GHz)
 • RAM: 1024 MB
 • Vnitřní paměť: 32 GB
 • Baterie: 2000 mAh (lithium-polymerová). Výdrž baterie až jeden měsíc (může se lišit v závislosti na režimu použití, připojení a nastavení).
 • Senzor pokrytí: Ano
 • Zvukový výstup: 3,5 jack přes USB adaptér, Bluetooth; audio formáty MP3 a M4B, Text to speech (strojové předčítání knih)
 • WiFi: Ano (802.11 b/g/n)
 • Výstup USB: Micro USB
 • Rozšiřitelná paměť: Ne
 • Platforma (operační systém): Linux 3.10.65
 • Formáty elektronických knih (bez převodu): ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT
 • Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
 • Slovníky: ABBYY Lingvo® dictionaries (24 language combinations), English - German, Webster's Dictionary 1913
 • Online služby: PocketBook Cloud, ReadRate, Dropbox PocketBook, Send-to-PocketBook
 • Aplikace: Knihkupectví, Knihovna, Slovník, Prohlížeč, Galerie, Kalkulačka, Poznámka, Zprávy RSS, Šachy, Klondike, Klikyháky, Sudoku
 • Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
 • Rozměry: 249 × 173,4 × 7,7-4,5 mm
 • Hmotnost: 300g

Obsah balení Pocketbook 1040 InkPad X, Metallic GrAy (šedý):

Celý popis produktu vytvořil osobně majitel obchodu Tomáš Pejcha a je zakázáno jej jakkoliv použít pro komerční využití.

Barva šedá
Audio Ano
Bluetooth Ano
E-Ink Carta
Jazyk menu CZ
Kapacita 32 GB
Osvětlení displeje Ano
Paměťová karta Ne
Rozlišení displeje 1872x1404
Tlačítka pro ovládání Ano
Velikost displeje 10,3"
Vodotěsnost Ne
WiFi Ano
SmartLight Ano

Představení čtečky Pocketbook 1040 InkPad x


Rozbalení čtečky Pocketbook 1040 InkPad x


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: